• Kroužky v 2. pololetí

• Vážení rodiče, zákonní zástupci, milí žáci,

vzhledem k volné kapacitě některých kroužků upozorňujeme na možnost přihlášení i od druhého pololetí. Seznam aktuálně probíhajících kroužků včetně kontaktů naleznete pod odkazem ZDE.

V případě zájmu kontaktujte e-mailem daného vedoucího kroužku.

Těšíme se na Vás v druhém pololetí.

•  Den bez aktovek 30.01.2024
          • Den bez aktovek 30.01.2024

žáci školního parlamentu vyhlašují "Den bez aktovek (No backpack day) " na 30.1.2024 – v tento den si žáci a žákyně přinesou učení v něčem jiném než v aktovce.

Mohou rozvinout svoji fantazii a pomůcky přinést do školy v něčem zajímavém - např. v nafukovacím člunu, v krabici od pracího prášku, v povlečení, v kufříku na nářadí atd.

Jedním z cílů této akce je uvědomění si, že některé děti ve světě dochází do školy několik kilometrů vzdálené a nosí si knihy a učebnice v ruce, popř. v improvizovaném zavazadle, protože si nemohou dovolit školní aktovku.

Zakladatelkou této tradice, “Den bez batohů,” je Mongai Fankam, oceněná americká mladá dáma, aktivistka, zanícená podporovatelka rovnosti dětí a podnikatelka. Její web můžete navštívit na adrese: https://www.nobackpackday.org/

Těšíme se na kreativní nápady. 🙂

Tým ZŠ Mukařov

• Vydávání výpisu z vysvědčení 31.01., ředitelské volno 1.2. a pololetní + jarní prázdniny

vydávání pololetního výpisu z vysvědčení proběhne ve středu 31.01.2024. Odpolední výuka proběhne standardně dle rozvrhu.

Připomínáme také již avizované:

• ředitelské volno na ČT  01.02.,
            • pololetní prázdniny na PÁ 02.02.2024,
            • jarní prázdniny v týdnu 19.2. - 23.2.2024.

1., 2.2. a v době jarních prázdnin bude přerušen provoz školní jídelny a školní družiny.

Hezké prázdniny Vám přeje

Tým ZŠ Mukařov

• Doprava v areálu ZŠ Mukařov

• Vážení zákonní zástupci,

dovolujeme si vás upozornit, že komunikace v areálu školy je určena pro průjezd a krátké zastavení nezbytné pro vystoupení / nastoupení žáků (maximálně do jedné minuty). Nikoliv pro parkování. Žádáme o dodržování, jelikož v opačném případě často dochází k dopravním komplikacím (zejména v ranních hodinách). Na závěr si vás dovolujeme požádat o dodržování zákazu parkování u vjezdu pro parkování pro zaměstnance (pod okny staré budovy) a obezřetnost při průjezdu areálem ZŠ Mukařov s ohledem na pohyb dětí. Děkujeme.

Ing. Daniel Barták, MBA