• Dostupná IT zařízení pro znevýhodněné žáky (Prevence digitální propasti)

• DIGITALIZUJEME ŠKOLU - REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1

Vážení rodiče, žáci a zaměstnanci školy,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola je zapojena do investice č.2: Vybavení škol digitálními technologiemi (viz sekce projekty - odkaz ZDE). V rámci tohoto projetku jsou pro žáky zpřístupněny mobilních digitální technologie, které jsou určeny také pro žáky, kteří jsou znevýhodněni nedostatkem vlastních zařízení.

Cíl projektu:

Cílem projektu je zajistit, aby všichni naši žáci měli přístup k nezbytným mobilním digitálním technologiím pro efektivní vzdělávání. To zahrnuje pořízení základních mobilních zařízení (notebooky) a jejich příslušenství pro zapůjčení žákům, kteří nemají vlastní zařízení.

Jak to funguje:

- Žáci budou mít možnost zapůjčit si mobilní zařízení krátkodobě nebo dlouhodobě.

- Tyto technologie mohou být využity jako vlastní mobilní zařízení v běžné výuce v libovolném předmětu.

- Mohou být použity i mimo školní prostředí, například při domácí přípravě na výuku, ve školní družině, v školním klubu nebo v kroužcích.

- Ve školním kiosku bude k dispozici možnost zapůjčení zařízení přímo ve škole. Žáci si zařízení zapůjčí na celý den a po skončení výuky ho vrátí.

Podmínky a kritéria:

Podrobné informace o podmínkách, kritériích a účelu projektu jsou zveřejněny ve Věstníku (pro školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí) a ve Výzvě (pro soukromé a církevní školy).

Doufáme, že tento projekt přispěje k rovným možnostem ve vzdělávání a poskytne našim žákům prostředky potřebné k jejich úspěchu ve škole.